Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. W razie potrzeby jesteśmy zawsze do Twojej dyspozycji.
Pod poniższymi linkami znajdziesz strukturę paliw za kolejne lata:
Według ustawy od 1 stycznia 2023 roku do 30 czerwca 2024 roku wszystkie gospodarstwa domowe oraz gospodarstwa rolne (które nie wykonują działalności gospodarczej) w kraju będą płacić za energię według ceny podanej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.
Dla każdego gospodarstwa domowego został jednak przewidziany limit energii, którą mogą wykorzystać według tej „zamrożonej” ceny.
Obecnie, na pierwsze półrocze 2024 roku, limit ten wynosi 1 500 kWh rocznie. W niektórych przypadkach limit może być zwiększony. Do 1 800 kWh rocznie – obejmie gospodarstwa domowe, w których mieszkają osoby z niepełnosprawnościami, natomiast dla rodzin z Kartą Dużej Rodziny oraz rolników – limit wyniesie do 2 000 kWh rocznie.
Każde gospodarstwo domowe skorzysta z „zamrożonej” ceny energii, ale żeby uzyskać wyższy limit w 2024 roku, należy złożyć w Energii Polskiej odpowiedni wniosek do 31 marca 2024 roku. W przypadku odrębnych umów na sprzedaż energii elektrycznej oraz jej dystrybucję – wniosek należy złożyć również u dystrybutora.
Jeśli oświadczenie zostało złożone już w roku 2023, a na 01 stycznia 2024 roku uprawnienia nie uległy zmianie, nie ma potrzeby ponownego składania oświadczenia.
___________________________________
Jeżeli szukasz informacji o limitach cen energii elektrycznej dla przedsiębiorców oraz „sektora jednostek samorządu terytorialnego”, wzoru oświadczenia dla przedsiębiorców lub szczegółów ustawy, prosimy o zapoznanie się z oficjalnymi, rządowymi komunikatami.
Zgodnie z ustawą zużycie energii elektrycznej w ramach limitu dla Prosumentów będzie naliczane po uwzględnieniu rozliczenia energii wyprodukowanej na potrzeby własne.
Nie. Zgodnie z projektem ustawy, do końca czasu obowiązywania umowy z ceną stałą Klienci z gwarancją stałej ceny energii nie korzystają z zamrożenia cen energii. Pod uwagę będą brane stawki ustalone zawarte w umowie.
___________________________________
Jeżeli szukasz informacji o limitach cen energii elektrycznej dla przedsiębiorców, wzoru oświadczenia dla przedsiębiorców lub szczegółów ustawy, prosimy o zapoznanie się z oficjalnymi, rządowymi komunikatami.
Zużycie energii można sprawdzić na fakturach papierowych lub na swoim koncie w systemie e-BOK. Zużycie prądu sprawdzi znajdziesz na swoich fakturach rozliczeniowych, w tabeli w kolumnie: „ilość” przy pozycji „energia elektryczna całodobowa”. Na podstawie okresu ujętego na fakturze można wyliczyć roczne rzeczywiste zużycie. Dzięki temu można sprawdzić, czy mieści się w odpowiednim limicie „zamrożonej” energii.
Prosimy pamiętać, że zamrożenie odnosi się do kliku grup klientów:
Nadwyżka względem limitu będzie rozliczana bez „zamrożenia” ceny.
___________________________________
Jeżeli szukasz informacji o limitach cen energii elektrycznej dla przedsiębiorców oraz „sektora jednostek samorządu terytorialnego”, wzoru oświadczenia dla przedsiębiorców lub szczegółów ustawy, prosimy o zapoznanie się z oficjalnymi, rządowymi komunikatami.
Dzięki e-fakturowaniu zyskujesz:
wygodę: nie musisz drukować i przechowywać dokumentów przychodzących. e-faktury są zawsze dostępne na Twoim koncie e-BOK;
bezpieczeństwo: e-faktura dociera na Twoje konto w dniu jej wystawienia, nie ma obawy, że zostanie zagubiona;
oszczędność: nie musisz czekać, aż rachunek za energię elektryczną dotrze do Ciebie pocztą. e-faktura trafia bezpośrednio na Twój adres e-mail i pojawia się w Twoim e-BOKu. Dzięki temu możesz łatwiej kontrolować swoje wydatki.
Dodatkowo wybierasz rozwiązanie przyjazne dla środowiska, rezygnujesz z papieru i oszczędzasz energię, która jest potrzebna do jego produkcji.
Nie ma różnicy między tymi fakturami. E-faktura jest takim samym dowodem sprzedaży, jak faktura papierowa.
Dystrybutor posiada własną sieć dystrybucyjną, czyli kable, transformatory i liczniki mierzące zużycie energii. Do jego głownych zadań należą: rozbudowa i rozwój sieci dystrybucyjnych, jak również ich remonty, konserwacja i eksploatacja. Dystrybutor działa lokalnie w zależności od regionu Polski i nie ma możliwości jego zmiany.
Sprzedawca natomiast jest pośrednikiem, który korzysta z infrastruktury dystrybutora i jest odpowiedzialny za dostawę energii bezpośrednio do końcowego odbiorcy, a do jego zadań należy rozliczanie pobranej przez Ciebie energii. Sprzedaż energii nie podlega ograniczeniom terytorialnym, zatem możesz wybrać dowolną firmę oferującą tę usługę, od której chcesz zakupić energię.
Każdy z podmiotów, sprzedawca i dystrybutor, fakturuje tę usługę, którą realizuje, zatem zobowiazany jesteś do opłaty zarówno faktury za sprzedaż, jak i dystrybucję energii elektrycznej.
Zachęcamy, aby każdy nasz Klient korzystał z formy elektronicznej wysyłki faktur – wystarczy podać nam adres mailowy, na który mamy je kierować.
To rozwiązanie jest zgodne z naszą misją – wspólnie dbamy o środowisko, rezygnujemy z papieru i oszczędzamy energię, która jest potrzebna do jego produkcji.
Tak, proces zmiany sprzedawcy nie wiąże się z żadnymi opłatami.
Jak najbardziej! Aby zmienić sposób wysyłki faktur badź docelowy adres mailowy wystarczy podać nam adres mailowy, na który mamy kierować e-faktury. Możesz nam to zgłosić poprzez zakładkę Zgłoszenia na e-BOKu lub pod adresem mailowym bok@energiapolska.com.pl.
Ceny będą zależały od tego, u jakiego sprzedawcy Klient ma zawartą umowę – czy u sprzedawcy taryfowanego, czy u sprzedawcy, który nie ma obowiązku stosowania taryfy zatwierdzonej przez Urząd Regulacji Energetyki.
Energia Polska nie stosuje taryfy, więc cena energii elektrycznej zakupowanej od naszej spółki jest określona na podstawie obliczeń dokonanych przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.
Tak, zmiana sprzedawcy na naszą spółkę oznacza, że wystawcą faktury będzie Energia Polska Sp. z o.o., a zatem zmieni się spółka rozliczająca pobraną przez Ciebie energię, a zarazem Twój indywidualny numer rachunku do wpłat (sprawdź w sekcji Płatności szczegóły).
Po rozpoczęciu umowy, od nas otrzymywał będziesz faktury wyłącznie za pobraną energię, natomiast lokalny Operator Systemu Dystrybucyjnego będzie fakturował usługi dystrybucyjne.
Wypowiedzenie umowy u poprzedniego sprzedawcy ma na celu zabezpieczenie Twojej sytuacji i zadbanie, by kontrakt został rozwiązany w zgodzie z zapisami obowiązującej Cię z tym sprzedawcą umowy i OWU, co gwarantuje Ci np. brak dodatkowych kosztów za jej przedterminowe rozwiązanie.
Możesz wypowiedzieć tę umowę samodzielnie, jednak udzielając nam pełnomocnictwa do umowy zawieranej z naszą spółką, zajmiemy się wszelkimi formalnościami w Twoim imieniu, również tymi związanymi z prawidłowym wypowiedzeniem u dotychczasowego sprzedawcy.
Tak, aby dodać kolejny adres e-mail do wysyłki faktur napisz do nas wiadomość na adres bok@energiapolska.com.pl lub poprzez zakładkę Zgłoszenia na e-BOKu.
Tematowi dokumentu NOTS poświęciliśmy osobną podstronę. Zachęcamy do jej odwiedzenia i zapoznania się z najczęściej zadawanymi pytaniami: PRZECZYTAJ WIĘCEJ.
e-faktury wysyłane sa w formacie PDF na wskazany w umowie adres mailowy.
Zachęcamy też do założenia konta na e-BOKu – dostęp do e-faktur jest tam nieograniczony.
Tego samego dnia, w którym wystawimy fakturę, otrzymasz ją na maila. Dodatkowo otrzymasz od nas powiadomienie SMS o wystawieniu faktury.
Możesz także zalogować się do swojego konta e-BOK, gdzie wszystkie faktury dostępne są całodobowo, a najnowsze zobaczysz od razu po wystawieniu.
Na początek sprawdź, czy obie faktury są wystawione za sprzedaż energii elektrycznej, a jeśli jedna faktura jest za sprzedaż energii elektrycznej (od Energii Polskiej), a druga faktura za jej dystrybucję to jest to poprawnie i obie faktury wymagają opłacenia.
Zweryfikuj, za jakie okresy sa wystawione te faktury. Może być tak, że faktury dotyczą różnych okresów i jedna z nich jest od poprzedniego sprzedawcy, a druga za bieżące zużycie (najczęściej po procesie zmiany sprzedawcy). Wtedy obie będą wymagalne do zapłaty.
A jeśli okresy się pokrywają i obie faktury otrzyamłes od nas – być może jedna z tych faktur to korekta. Najczęściej wystawiamy taki dokument, jeśli otrzymamy aktualizację pomiarów od Twojego Dystrybutora.
Jeśli jednak po weryfikacji nadal będzie coś niejasne, skontaktuj się z nami poprzez zakładkę Zgłoszenia na e-BOKu lub pod adresem bok@energiapolska.com.pl, opisz sytuację, a my w Twoim imieniu poszukamy rozwiązania.
Czas wystawienia faktury zależny jest od Twojego cyklu odczytowego, który możesz sprawdzić na fakturze za usługi dystrybucji. Faktura sprzedażowa jest wystawiana po otrzymaniu plików pomiarowych od Dystrybutora, więc jeśli jeszcze jej nie wystawiliśmy to prawdopodobnie nie otrzymaliśmy jeszcze danych pomiarowych dla Twojego punktu poboru.
Jeśli zależy Ci na wcześniejszym wystawieniu faktury, przekaż nam samodzielnie odczyt lub prześlij do nas fakturę dystrybucyjną. Możesz do zrobić np. poprzez swoje konto na e-BOKu.
E-Faktury wysyłane są z adresu system@energiapolska.com.pl.
Jak najbardziej, na podstawie pełnomocnictwa udzielonego nam przy zawieraniu umowy, my w Twoim imieniu przeprowadzimy cały proces zmiany sprzedawcy – wypowiemy Twoją dotychczasową umowę i dokonamy zgłoszenia zmiany sprzedawcy. Dzięki pełnomocnictwu będziemy mogli też w twoim imieniu zgłaszać reklamacje do Operatora czy dokonywac zmian danych, jeśli zgłosisz nam taką potrzebę.
Cennik standardowy zawiera ustalone ceny sprzedaży energii elektrycznej dla każdej z taryf dystrybucyjnych oraz wysokość opłaty handlowej w okresie przedłużonym umowy.
Cennik ten obowiązuje, jeśli zakontraktowany okres umowny dobiegł końca, a Twoja umowa nie została wypowiedziana.
Dzięki temu masz zagwarantowaną ciągłość dostaw, bez ryzyka sprzedaży rezerwowej.
Cennik znajdziesz TUTAJ.
Sprawdź, czy obie FV są wystawione za sprzedaż energii elektrycznej, czy może jedna jest za sprzedaż (od nas), a druga za dystrybucję energii:
a. Jeśli jedna jest za sprzedaż (od nas), a druga za dystrybucję energii, to jest to poprawnie.
b. Jeśli obie FV są wystawione za sprzedaż energii elektrycznej, to należy zweryfikować okres umowy – u którego sprzedawcy w tym okresie umowa sprzedaży energii elektrycznej była aktywna.
Numer Klienta znajduje się na każdej fakturze pod danymi odbiorcy.
E-faktura to faktura w formie elektronicznej i jest takim samym dowodem sprzedaży, jak faktura papierowa. Jest to forma bezpłatna, a dodatkowo to rozwiązanie zgodne z naszą misją – wspólnie dbamy o środowisko, rezygnujemy z papieru i oszczędzamy energię, która jest potrzebna do jego produkcji.
Powodów może być kilka, dlatego tez mamy kilka rozwiązań:
4 listopada 2022 roku weszła w życie ustawa z dnia 27 października 2022 roku o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023 roku.
Treść ustawy opublikowano w Dzienniku Ustaw. Dokument ten wprowadził dla Odbiorców Uprawnionych Cenę Maksymalną energii elektrycznej.
Uwzględniając kolejno wprowadzane przez ustawodawcę rozporządzenia i ustawy odnoszące się do powyższej, obecnie cena maksymalna przysługuje Odbiorcy Uprawnionemu, który złoży odpowiednie Oświadczenie do 31 stycznia 2024 roku, wskazując wszystkie dane wymagane w Ustawie. W przypadku złożenia oświadczenia w późniejszym terminie – cena maksymalna będzie stosowana w rozliczeniach od miesiąca następującego po miesiącu, w którym Oświadczenie dotarło do Sprzedawcy (lub Ustawa nadaje mu skutek doręczenia do Sprzedawcy), zgodnie z Ustawą.
Więcej na ten temat możesz przeczytać tu: Zamrożenie cen prądu dla przedsiębiorstw
To instalacja wytwarzania energii elektrycznej z odnawialnego źródła energii (OZE), której łączna moc zainstalowana nie przekracza 50 kW.
Odczyty liczników sa realizowane przez Twojego Dystrybutora (zdalnie lub poprzez inkasenta). Zmiana sprzedawcy nie wpływa na częstotliwość odczytów z punktu poboru.
Dla Odbiorców uprawnionych, którzy złożą Oświadczenie, ceny maksymalne mają zastosowanie w rozliczeniach w okresie od 01 stycznia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r.
W stosunku do odbiorców, którzy nie muszą składać oświadczeń (tj. odbiorcy uprawnieni w rozumieniu art. 2 pkt 1 ustawy z dnia 7 października 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej (Dz.U. poz. 2127) – cena maksymalna określona ustawą z dnia 27 października 2022 r. ma zastosowanie w okresie od dnia przekroczenia limitu zużycia energii elektrycznej, o którym to limicie mowa w ustawie z dnia 7 października 2022 r. – do 30 czerwca 2024 r.
Faktury sprzedażowe mogą zostać skorygowane po aktualizacji przez Operatora Systemu Dystrybucyjnego danych pomiarowych, dotyczących ilości pobranej energii na danym punkcie poboru.
Zgodnie z ustawą z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne, za odczyt układów pomiarowo-rozliczeniowych odpowiada Operator Systemu Dystrybucyjnego. To na podstawie przekazanych przez niego danych, sprzedawca energii elektrycznej wystawia faktury za sprzedaną energię elektryczną. Zgodnie z Instrukcjami Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej, dane przekazywane przez Operatorów Systemówi Dystrybucyjnych mogą być korygowane nawet do 15 miesięcy poprzedzających miesiąc, w którym wykonywana jest korekta. Oznacza to, że do tego czasu dane pomiarowe, będące podstawą do dokonania rozliczeń za sprzedaną energię elektryczną mogą zostać zmienione, w związku z czym powstaje konieczność dokonania wstecznych korekt faktur VAT, dotyczących zafakturowanych już okresów rozliczeniowych.
Po dokonaniu korekty, ilość zafakturowanej sprzedanej energii elektrycznej powinna pokrywać się z ilością energii elektrycznej wynikającą z faktur dystrybucyjnych wystawionych przez Operatora Systemu Dystrybucyjnego. Czas korekty danych rozliczeniowych jest całkowicie niezależny od sprzedawcy energii, z powód korekty jest zawsze podany na fakturze jako „przyczyna korekty”.
Abyśmy mogli zawrzeć i realizować dla Twojej lokalizacji z nowym przyłączem umowę sprzedaży energii, wymagane są:
Pamiętaj, że umowa przyłączeniowa musi być opłacona.
Nie. Jeżeli zgodzisz się na otrzymywanie e-faktury to nie będziemy wysyłać Ci faktur w formie papierowej.
E-fakturę otrzymasz na maila tego samego dnia, którego zostanie wystawiona, około godziny 22:00
Informacje o zmianie danych, a w szczególności o cesji, należy przesłać do nas jak najszybciej, ze względu na terminy obowiązujące nas przy zgłaszaniu zmian danych w OSD.
Podpisując umowę cesji, czy przekazując dokument zmiany danych, należy mieć na uwadze, że zmiana może trwać nawet do dwóch miesięcy – w zależności od OSD i realizacji wniosku (przy złożeniu wniosku o UD na nowe dane, OSD ma 21 dni na przygotowanie UD, a po jej zawarciu dokonujemy zgłoszenia, które również wykonujemy na +21 dni).
Dokumenty wymagane do zgłoszenia:
– cesji:
Protokół zdawczo odbiorczy,
Dokument potwierdzający własność lokalu nowego właściciela/odbiorcy.
Podpisane pełnomocnictwa dołączone do umowy cesji z Energią Polską (cedenta i cesjonariusza).
-zmiany danych:
Podpisane pełnomocnictwo.
W przypadku zmiany adresu PPE, nr budynku, nazwy ulicy – pismo z urzędu gminy/miasta o zmianie nazwy ulicy/nadaniu numerów itd.
– zmiany taryfy:
W obrębie tej samej grupy taryfowej wystarczy tylko informacja pisemna do Energii Polskiej.
W obrębie innej taryfy niż obecna, należy przed zgłoszeniem tego faktu do Energii Polskiej, zawnioskować do Operatora Systemu Dystrybucyjnego o wydanie nowych warunków dla danego punktu poboru ze wskazaniem oczekiwanej taryfy.
Na co najmniej 30 dni przed planowanym uruchomieniem mikroinstalacji, zgłoś się do lokalnego Operatora Systemu Dystrybucji (OSD) w celu dopełnienia wszelkich formalności z nią związanych.
W kolejnym kroku skontaktuj się z nami w celu zawarcia umowy na odkup.
Zweryfikuj, do kiedy trwała nasza umowa oraz za jaki okres została wystawiona przez nas faktura. Jeżeli zafakturowany okres to okres trwania naszej umowy – prawdopodobnie wcześniej nie otrzymałeś rozliczenia za ten czas lub jest to faktura korygująca dotychczasowe rozliczenie.
Jeśli jednak po weryfikacji nadal będzie coś niejasne, skontaktuj się z nami poprzez zakładkę Zgłoszenia na e-BOKu lub pod adresem bok@energiapolska.com.pl
Nie, dane odczytowe z licznika są pobierane i udostępniane nam przez Operatora Systemu Dystrybucyjnego, niezależnie od tego z jakim sprzedawcą masz zawartą umowę.
Po zmianie sprzedawcy będziesz otrzymywał dwie faktury: od nas – za pobór energii oraz od Operatora Systemu Dystrybucyjnego – za opłaty dystrybucyjne.
Wymienione informacje znajdziesz w Twojej umowie sprzedaży energii elektrycznej, na fakturach sprzedażowych i dystrybucyjnych, a także w Twoim koncie na e-BOKu w zakładce Umowy, gdy po wybraniu numeru umowy przejdziesz do zakładki Aktywne elementy umowy.
Jeśli w trakcie bieżących rozliczeń za energię na Twoim koncie powstała nadpłata, możesz ją pozostawić na poczet kolejnych płatności lub pobrać poniższy wniosek, uzupełnić go i odesłać do nas.
Na swoim koncie w e-BOKu znajdziesz:
W zakładce „Moje konto” możesz równiez zmienić swoje hasło do konta i adres mailowy, a także dodać widok kolejnego konta klienta (jeśli masz z nami umowę również na inny podmiot) lub usunąć konto podmiotu, którego widok nie jest już potrzebny.
Zachęcamy również do zapoznania się z Przewodnikiem po e-BOKu, w którym znajdziesz szczegółowy opis powyższych funkcjonalności, a także screeny z tej platformy, które dodatkowo ułatwią korzystanie z e-BOKa.
Minimalny czas zgłoszenia zmiany sprzedawcy to 21 dni wprzód – takie wyprzedzenie musimy jako sprzedawca zachować, by zgłosić Twoją umowę do Operatora i jest to termin nieprzekraczalny.
Należy jednak uwzględnić dodatkowo czas na podpisanie umowy, zweryfikowanie jej i dostarczenie do naszej spółki.
Ważnym aspektem jest też obowiązujący Cię okres wypowiedzenia dotychczasowej umowy u obecnego sprzedawcy, tak aby ta zmiana sprzedawcy nie wiązała się dla Ciebie z żadnymi dodatkowymi kosztami.
Nadwyżka jest ilością wyprodukowanej energii, która nie została wykorzystana w każdej kolejnej godzinie, przez co wprowadzono ją do sieci.
Faktury na nowego nabywcę (cesjonariusza) będą wystawiane od daty wejścia w życie cesji, czyli terminu, na jaki Operator Systemu Dystrybucyjnego przyjmie zmianę odbiorcy na punkcie poboru. Natomiast do dnia przyjęcia cesji dokumenty będą wystawiane na poprzedniego nabywcę (cedenta). Wynika to z konieczności realizacji całego procesu zmiany odbiorcy, który jest czasochłonny i wymaga wykonania wielu kroków, jednak w pełni realizujemy to zgłoszenie w Twoim imieniu.
O przyjętych datach cesji poinformujemy Ciebie i Cedenta po ich zatwierdzeniu w OSD.
Twoje zgłoszenie zmiany sposobu wysyłki faktur będzie zrealizowane przez Dział Obsługi Klienta w ciągu kilku dni od otrzymania, zatem już kolejną fakturę otrzymasz w formie elektronicznej.
Nie, w naszej spółce zajmujemy się rozliczaniem pobranej i wytworzonej przez Ciebie energii. Natomiast zleceniem montażu licznika dwukierunkowego oraz wykonaniem tego procesu zajmuje się lokalny Operator Systemu Dystrybucyjnego (OSD).
Tak, w celu przygotowania indywidualnej oferty dla Ciebie, prześlij do nas wiadomość na adres oze@energiapolska.com.pl i wskaż nam Twoje źródło wytwórcze, moc instalacji, termin uruchomienia instalacji/planowany termin zawarcia umowy.
W wiadomości zwrotnej otrzymasz od nas dopasowaną do Twoich potrzeb ofertę.
Mamy wiele rozwiązań! Stan licznika do rozliczenia możesz nam wskazać poprzez:
Zbiory praw konsumenta energii elektrycznej oraz paliwa gazowego ustanowione przez Urząd Regulacji Energetyki znajdziesz pod poniższymi linkami:
Potrzebę zmian danych, taryfy, zgód możesz zgłosić do nas pisemnie, mailowo na adres bok@energiapolska.com.pl lub poprzez zakładkę Zgłoszenia na twoim koncie na e-BOKu.
Nie. Zmiana sprzedawcy jest bezpieczna i odbywa się bez przerw w dostawie prądu, ponieważ nie wymaga zmiany instalacji oraz licznika.
W naszej spółce każdy klient otrzymuje swój indywidualny numer konta do przelewów. Wskazujemy go na fakturze w tabeli „Dane do przelewu”. Tego numeru na białej liście może nie być, ponieważ jest ono subkontem do konta głównego (również wskazanego na fakturze).
W tytule przelewu podaj numer faktury, za którą płacisz.
W każdej chwili możesz tez sprawdzić indywidualny numer konta w Twoim e-BOKu – wskazujemy go już na stronie głównej pod nazwą konta, by mieć do niego zawsze szybki dostęp.
Przez e-BOK w łatwy sposób opłacisz też swoje faktury, dzięki automatycznemu przekierowaniu do płatności.
Zapisy dotyczące okresu wypowiedzenia znajdziesz w swojej umowie, najczęściej będzie to punkt 6 Ogólnych Warunków Umowy.
Upewnij się, że w polu hasło wpisujesz to hasło, którym logowałeś się do konta.
Przy wpisywaniu numeru telefonu – wskaż dokładnie ten, który został podany w umowie oraz wpisz go w formacie +48XXXXXXXXX (bez spacji).
Do zalogowania potrzebny będzie też numer Klienta – znajduje się on na każdej fakturze pod danymi odbiorcy.
Jeśli jesteś wytwórcą w mikroinstalacji to, po zakończeniu okresu rozliczeniowego, otrzymasz od nas drogą mailową wystawioną w Twoim imieniu fakturę ze wszystkimi danymi (zawierającą informacje o ilości oraz cenie sprzedanej energii).
Jeśli jednak jako wytwórca nie korzystasz z usługi samofakturowania to po zakończeniu okresu rozliczeniowego otrzymasz mailowo dane o ilości nadwyżki.
e-fakturę możesz opłacić w dogodny dla Ciebie sposób, polecamy skorzystanie z jednego z proponowanych przez nas ułatwień związanych z e-fakturami:
Możesz również wykonać przelew tradycyjny – swój indywidualny numer konta do płatności znajdziesz na każdej fakturze w sekcji „Dane do przelewu” lub możesz go sprawdzić w e-BOKu – wskazujemy go już na stronie głównej pod nazwą Twojego konta, byś miał do niego zawsze szybki dostęp.
Cennik sprzedaży energii elektrycznej dla klientów indywidualnych znajdziesz pod poniższym linkiem:
Cennik standardowy energii elektrycznej dla klientów indywidualnych od 01.08.2022
Termin płatności jest widoczny na każdej fakturze i jest zgodny z zapisem w Twojej umowie. Zazwyczaj wynosi 14 dni od daty wystawienia dokumentu.
Poprzez e-BOK w zakładce „zgłoszenia”, poprzez infolinię, lub maila bok@energiapolska.com.pl
Za licznik, który masz zamontowany w punkcie poboru, odpowiada Twój Operator Systemu Dystrybucyjnego. To on dba, by Twoja sieć działała prawidłowo, dlatego wszelkie awarie prądu badź braki dostaw energii niezłocznie zgłaszaj do niego. W naszej spółce zajmujemy się rozliczaniem pobranej przez Ciebie energii.
Bez obaw! Powstałą nadpłatę zaliczymy na poczet płatności w najbliższym okresie rozliczeniowym, zatem przy kolejnej płatności możesz po prostu pomniejszyć przelew.
Jeśli zamiast tego interesuje Cię zwrot nadpłaty, możemy przekazać nadpłacone środki na wskazany nam przez Ciebie rachunek bankowy. W sekcji „Dokumenty do pobrania” znajdziesz wzór takiego wniosku, który wystarczy pobrać, uzupełnić i przesłać na adres korespondencyjny naszej spółki lub w formie mailowej na adres: windykacja@energiapolska.com.pl.
Stan swojego konta w każdej chwili możesz sprawdzić w e-BOKu. Sprawdź, co jeszcze tam znajdziesz.
Tak, do wiadomości dołączamy e-fakturę w formacie PDF. Zawiera ona również podsumowanie najważniejszych informacji oraz przekierowanie do płatności.
Dokumenty można składać od dnia wejścia w życie ustawy do 31 marca 2024 roku.
Należy złożyć:
Oświadczenie można składać:
WZORY OŚWIADCZEŃ:
Obowiązujące przepisy prawa przewidują możliwość odstąpienia od zawartej umowy w terminie 14 dni od daty jej podpisania, bez podawania przyczyny oraz bez ponoszenia kosztów, za wyjątkiem należnoścl za pobraną energię elektryczna w tym okresie. Przepisy dotyczą tylko Klientów, którym przysługują uprawnienia konsumenckie.
Poprzez powiadomienia SMS oraz e-mail przypominamy o:
• wystawieniu faktury,
• zbliżającym się terminie płatności,
• nieuregulowanych płatnościach po terminie.
Swoje preferencje dotyczące powiadomień i ścieżki komunikacji możesz zmienić w każdym momencie na portalu e-BOK, Po zalogowaniu, z panelu po lewej stronie wybierz „Lista umów”, następnie „Umowa” i przejdź do podstrony „Wyrażone zgody”. Ustawienia zgód zmienisz poprzez przełączenie przycisku „Tak/Nie”. Zmiana preferencji powiadomień możliwa jest również poprzez kontakt mailowy na adres: bok@energiapolska.com.pl.
Nie musisz wnioskować o zwrot, gdyż powstałą nadpłatę zaliczymy na poczet płatności w najbliższym okresie rozliczeniowym, zatem przy kolejnej płatności możesz po prostu pomniejszyć przelew.
Jeśli jednak interesuje Cię zwrot nadpłaty, możemy przekazać nadpłacone środki na wskazany nam przez Ciebie rachunek bankowy.
Wniosek o zwrot nadpłaty znajdziesz tutaj: Wniosek o zwrot nadpłaty ↓
Stan swojego konta w każdej chwili możesz sprawdzić w e-BOKu. Sprawdź, co jeszcze tam znajdziesz.
Oferta 60/100 oznacza stałą proporcję pomiędzy ceną zakupu przez Ciebie energii elektrycznej na potrzeby własne w stosunku do ceny odkupu przez nas nadwyżki wyprodukowanej przez Ciebie energii elektrycznej.
Czyli zawsze kupimy od Ciebie energię (100% Twojej nadwyżki energii) w cenie pokrywającej 60% ceny, którą płacisz, gdy pobierasz energię z sieci. Tym samym otrzymujesz korzystne warunki biznesowe, pomimo zmian cen energii na rynku.
Wszystkie pytania i zgłoszenia trafiają bezpośrednio do naszego Biura Obsługi Klienta, które niezwłocznie zajmie się Twoją sprawą. Czasem temat wymaga dłuższej weryfikacji i kontaktu np. z Twoim Operatorem, dlatego mamy 14 dni na jego rozpatrzenie. W tym czasie udzielimy Ci odpowiedzi.
Nasz cennik standardowe dla klientów biznesowych znajdziesz pod poniższymi linkami:
Zachęcamy do założenia konta na e-BOKu – dostęp do e-faktur jest tam nieograniczony. W każdej chwili możesz pobrać fakturę, której akurat potrzebujesz.
Jeśli chciałbyś otrzymać duplikat na maila, napisz do nas poprzez zakładkę Zgłoszenia na e-BOKu lub pod adresem bok@energiapolska.com.pl
Warunki umożliwiające rozwiązanie umowy wynikają bezpośrednio z jej zapisów, najczęściej znajdziesz je w punkcie 6 Ogólnych Warunków Umowy.
Montaż instalacji fotowoltaicznej nie uprawnia do bezkosztowego rozwiązania umowy.
Zaloguj się do swojego konta w e-BOKu. Znajdziesz tam listę wszystkich Twoich kont oraz ich aktualne salda.
Możesz również skontaktować się z naszym Biurem Obsługi Klienta mailowo pod adresem bok@energiapolska.com.pl lub pod numerem infolinii +48 71 715 28 94.
Uruchomienie usługi oraz korzystanie z niej jest bezpłatne.
Cennik prowadzonej przez nas sprzedaży rezerwowej znajdziesz pod poniższym linkiem:
Chcemy jak najbardziej dbać o środowisko, dlatego jeśli już drukujemy faktury to są one czarno-białe, nadal są one oryginałami i nie ma to wpływu na ich poprawność. Faktury w wersji kolorowej dostępne są całodobowo na Twoim koncie na e-BOKu.
Na rozpatrzenie reklamacji mamy 14 dni od daty przyjęcia zgłoszenia reklamacji (wpływ pisma/maila, telefon).