Tarcza Antyinflacyjna i dodatek osłonowy

W ramach Rządowej Tarczy Antyinflacyjnej w okresie od 1 stycznia 2022 r. do 31 lipca 2022 r. wprowadzone zostały zwolnienie z podatku akcyzowego sprzedaży energii elektrycznej dla gospodarstw domowych oraz zmiany ustawy o podatku od towarów i usług. Dla gospodarstw domowych przewidziano również dodatek osłonowy.

 

Rządowa Tarcza Antyinflacyjna zawiera również wsparcie dla gospodarstw domowych o średnich i niskich dochodach w postaci dodatku osłonowego. Za jego realizację odpowiedzialne są urzędy gmin.

Jak skorzystać z dodatku? 

Wystarczy złożyć wniosek w swoim urzędzie gminy do 31 października 2022 r. Dalszych wskazówek udzieli Ci odpowiedni urząd gminy.

Informacje o dodatku osłonowym znajdują się również na stronie internetowej Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Szczegóły na

www.gov.pl/web/klimat/dodatek-oslonowy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Używamy plików cookies i podobnych technologii, m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.