BIURO PRASOWE

Media o nas
Aktualności
Media o nas

13.05.2021

Szybki rozwój rynku fotowoltaiki utrudni sprzedaż paneli?

Rozwój rynku wymusza na przedsiębiorcach ważne zmiany. Kluczem do pozyskania klienta będzie kompleksowość przedstawianej oferty. Nasze doświadczenie pomogło nam dostrzec nadchodzące zmiany i właśnie dlatego od początku swojej działalności Energia Polska Solare oferuje nie tylko montaż fotowoltaiki, ale również odkup nadwyżek i sprzedaż energii. Tylko tak szeroka oferta pozostaje atrakcyjna na dojrzałym rynku – komentuje wyniki raportu dr Tomasz Żołyniak, prezes zarządu Energia Polska Sp. z o.o. oraz wiceprezes Energia Polska Solare Sp. z o.o.

03.03.2020

Drogie mieszkania i kosztowne pociągi, czyli podwyżka cen energii na co dzień

Szalejące stawki za własne M, droższe bilety Kolei Małopolskich, kłopoty Chorzowa z wywozem śmieci, wysokie rachunki pomorskich szpitali i niepewna przyszłość elektrycznych samochodów – tak Polacy odczuwają efekty podwyżek cen prądu. – Służba zdrowia, branża transportowa, czy budowlana to tylko kilka z bardzo wielu, które z powodu rosnących kosztów, w tym zmienionych stawek za energię, muszą zweryfikować swoją politykę cenową. Trzeba też pamiętać, że to dopiero początek, a faktury za prąd będą rosły z roku na rok – jest to związane chociażby z polityką klimatyczną – mówi Tomasz Żołyniak, prezes firmy Energia Polska.

02.03.2020

Rekompensaty za podwyżki cen prądu

Ma je otrzymać 95 proc. Polaków. Jednak rekompensaty nie będą wypłacane z urzędu, lecz po złożeniu wniosku oraz spełnieniu warunków. Szczegóły przedstawia Sebastian Biela, wiceprezes firmy Energia Polska.

12.02.2020

Zielona energia opanowuje świat. Państwa i biznes stawiają na odnawialne źródła

Szkocja w tym roku osiągnie miks energetyczny w całości oparty na OZE. Chiny i Indie inwestują ogromne sumy w rozwój tego sektora, a Google i Facebook razem z innymi technologicznymi gigantami już teraz nabyli zasoby zielonej energii, przewyższające moc takich krajów jak Wietnam czy Polska. Stawianie na OZE to nie kwestia wyboru, a konieczności – komentują eksperci.

07.02.2020

Energia elektryczna 2020. Gdzie jest ukryta i ile wynosi podwyżka cen prądu?

Nierzadko denerwujemy się na wysokie rachunki za prąd jednak właściwie nie wiemy, za co płacimy. Tymczasem na fakturę składa się mnóstwo czynników. Jak ją czytać i gdzie sprawdzić, ile będzie nas kosztować podwyżka za energię? Co zrobić żeby otrzymać rekompensatę? Podpowiada Sebastian Biela, wiceprezes firmy Energia Polska.

24.01.2020

Z jednej strony OZE, z drugiej węgiel. Polski problem z energią

Rządzący z jednej strony mówią o utrzymaniu tradycyjnego górnictwa i likwidacji lądowych wiatraków, z drugiej wprowadzają programy promujące fotowoltaikę i zapowiadają powstanie farm wiatrowych na Bałtyku. – Problemem Polski jest przede wszystkim znikomy udział w gospodarce OZE. Rząd wyraźnie waha się między chęcią utrzymania tradycyjnego górnictwa, które generuje miejsca pracy, a koniecznością dopasowania się do unijnych wymogów, zakładających osiągnięcie neutralności klimatycznej w 2050 roku – mówi Tomasz Żołyniak, prezes firmy Energia Polska.

23.01.2020

Renewable energy share in Poland up to 11.3% in 2018

The share of energy from renewable sources (RES) in gross final energy consumption in Poland amounted to 11.3 percent in 2018 compared to 11 percent a year earlier and towards the 15 percent target in 2020, Eurostat said. In the entire European Union, the share of energy from RES was 18 percent in 2018 compared to 17.5 percent in 2017.

“However, green energy is a direction one cannot ignore. These are high profits for the society and future generations, and at the same time much lower costs of operation and production,” Sebastian Biela, VP Energia Polska, said.

16.01.2020

Jak skutecznie oszczędzać energię?

Z roku na rok zużywamy więcej energii, co boleśnie odczuwają domowe budżety. Jak odciążyć coraz chudsze portfele? Odpowiedzią jest codzienne oszczędzanie, czy wybór tańszego sprzedawcy prądu. – Polacy są coraz bardziej świadomymi konsumentami. Godzinami potrafią szukać najkorzystniejszych cen, np. wymarzonego sprzętu sportowego czy elektronicznego, natomiast rzadko z równym zaangażowaniem podchodzą do opłat za media, które pożerają lwią część miesięcznych wydatków. Wynika to z przyzwyczajenia i błędnego przekonania, że niewiele mogą w tej kwestii zrobić. Tymczasem rynek energetyki, podobnie jak inne branże, jest coraz bardziej konkurencyjny i daje wiele możliwości – mówi Sebastian Biela, wiceprezes Energii Polska.

15.01.2020

Nasz drogi rok. Czy klienci zapłacą za droższy prąd dla biznesu?

Wielu Polaków z niepokojem powitało 2020 roku z powodu wizji coraz wyższych wydatków, na jakie będą narażone domowe budżety. Już wiadomo, że w niektórych miastach znacząco wzrosną opłaty za wywóz śmieci. W Warszawie będzie to aż 300 proc.! Do tego dodać trzeba wyższe rachunki za prąd: średnio zapłacimy do 20 proc. więcej. Chociaż to z pewnością dopiero początek podwyżek, jakie czekają nas w najbliższych 12 miesiącach, te sumy mogą wywołać ból głowy.

01.01.2020

Polski problem z OZE. Słabe wiatry dla zielonej energii

– Rezygnacja z tradycyjnej energetyki nie jest prosta, a przede wszystkim jest kosztowna. Niemcy za odejście firm od węgla do 2018 roku będą musiały zapłacić około 2,6 miliarda euro. Mają też problem z zablokowaniem uruchomienia elektrowni Datteln 4 w Nadrenii Północnej-Westfalii ze względu na zbyt wysokie ewentualne rekompensaty. Jednak zielona energia to kierunek, od którego nie da się odejść. To wysokie zyski dla społeczeństwa i przyszłych pokoleń, a jednocześnie dużo niższe koszty eksploatacji i produkcji, czyli rachunek, który musimy zapłacić – mówi Sebastian Biela, wiceprezes Energii Polskiej.

30.12.2019

OZE, ceny prądu, neutralność klimatyczna. O tym mówi polska energetyka

Ostatnie miesiące polska energetyka wspominać będzie jako czas, który nie należał do najspokojniejszych – pisze Energia Polska. Przyniosły one m.in. próby zamrożenia ceny prądu, ale również nowelizację przepisów dotyczących OZE, której celem jest zwrócenie uwagi na fotowoltaikę, a także wprowadzenie dopłat do mikroinstalacji. Istotną kwestią było również wyłamanie się Polski z unijnych dążeń do osiągnięcia w 2050 roku neutralności klimatycznej.

19.12.2019

Podwyżki cen prądu. Samorządy zapłaconą nawet o 60 proc.

Z raportu firmy Energia Polska wynika, że przyszłoroczne podwyżki cen prądu spowodują cięcia budżetowe w gminach. Olsztyn już zapowiedział, że nie zorganizuje w tym roku imprezy sylwestrowej.

Prezes Tomasz Żołyniak wskazuje, że większe nakłady na prąd mogą oznaczać, że gminy będą musiały zaciskać pasa i zmniejszać środki na inwestycje zaplanowane w wieloletnich strategiach. – Pamiętajmy, że na rachunek samorządu za energię składa się mnóstwo czynników. To nie tylko oświetlenie ulic, czy miejsc użyteczności publicznej, ale tak kluczowych obiektów jak szkoły, szpitale, czy żłobki – mówi.

Aktualności

17 czerwca 2020

Walka z kryzysem będzie miała kolor zielony

Rezygnacja z biur na rzecz pracy zdalnej, nagradzanie rolników za redukcję śladu węglowego, inwestycje środków rozwojowych w OZE – to tylko kilka przykładów, jak za sprawą zielonej energii państwa mogą pokonać recesję gospodarczą.

c czytaj dalej >

28 maja 2020

Recykling fotowoltaiki – miliardy z odpadów nowej generacji

Według danych GUS-u najwięcej odpadów podlegających składowaniu produkuje sektor górniczy i wydobywczy – prawie 37 mln ton.

c czytaj dalej >

20 maja 2020

Japończycy mają prąd prawie za darmo – to efekt koronawirusa i inwestycji w OZE

Ceny energii spadły w Japonii prawie do zera – już w lutym po raz pierwszy kwota za kilowatogodzinę osiągnęła poziom poniżej 1 jena, a w kwietniu ta tendencja tylko się wzmocniła.

c czytaj dalej >

14 maja 2020

Koronawirus: Europa oddycha, Chiny znów palą węglem na potęgę

We współczesnej historii żadne wydarzenie: ani II wojna światowa, ani światowy kryzys ekonomiczny z 2008 roku,  nie wpłynęły na klimat tak mocno jak Covid-19 – ogłosiła Międzynarodowa Agencja Energii.

c czytaj dalej >

30 kwietnia 2020

Brak opadów wysusza źródła energii – czy jesteśmy coraz bliżej blackoutu?

Zapowiadana gigantyczna susza, która już teraz wpływa na obniżenie stanu wód w rzekach i jeziorach, stawia pod znakiem zapytania bezpieczeństwo energetyczne Polski.

c czytaj dalej >

14 kwietnia 2020

Samorządy na drodze do elektromobilności: dyskusja w cieniu kryzysu

Epidemia koronawirusa drastycznie odbiła się na gospodarkach krajowych i lokalnych. Coraz częściej słychać o rezygnacji z planowanych inwestycji, czy dofinansowywaniu niektórych sektorów.

c czytaj dalej >

2 kwietnia 2020

Polacy na rynku energii: OZE i ślad węglowy wciąż nieznane

Gaszenie światła w pomieszczeniach i wyłączanie ładowarek z gniazdka – do tego najczęściej ogranicza się oszczędzanie energii przez Polaków.

c czytaj dalej >

27 marca 2020

Światła na miasta: jak energia buduje aglomeracje

Z okazji „Godziny dla ziemi” w mroku pogrążą się najbardziej znane budynki w Polsce i na świecie.

c czytaj dalej >

24 marca 2020

Energia a koronawirus: przemysł oszczędza prąd, ale w domach go nie zabraknie

W całej Europie największe firmy czasowo wstrzymują produkcję. W Polsce zamykają się pierwsze fabryki z branży motoryzacyjnej, m.in. w Tychach i Gliwicach.

c czytaj dalej >

21 marca 2020

Strategia przemysłowa UE: biznes czeka rewolucja w stylu eko

W marcu Komisja Europejska ogłosi kierunek zmian gospodarczych na najbliższe lata. Już wiadomo, że kluczowymi kwestiami będą zmniejszenie emisji CO2 oraz redukcja ilości odpadów.

c czytaj dalej >

25 lutego 2020

Drogie mieszkania i kosztowne pociągi, czyli podwyżka cen energii na co dzień

Szalejące stawki za własne M, droższe bilety Kolei Małopolskich, kłopoty Chorzowa z wywozem śmieci, wysokie rachunki pomorskich szpitali i niepewna przyszłość elektrycznych samochodów – tak Polacy odczuwają efekty podwyżek cen prądu.

c czytaj dalej >

12 lutego 2020

Zielona energia opanowuje świat. Państwa i biznes stawiają na odnawialne źródła

Szkocja w tym roku osiągnie miks energetyczny w całości oparty na OZE.

c czytaj dalej >

3 lutego 2020

Tajemnica faktury za energię: gdzie ukryta jest nasza podwyżka?

Nierzadko denerwujemy się na wysokie rachunki za prąd jednak właściwie nie wiemy, za co płacimy. Tymczasem na fakturę składa się mnóstwo czynników.

c czytaj dalej >

22 stycznia 2020

Czy goście hoteli zapłacą za droższy prąd dla biznesu?

Podwyżki cen energii elektrycznej sprawiają, że hotele nie tylko muszą zmierzyć się z wyższymi rachunkami, ale też dostają coraz większe faktury od podwykonawców.

c czytaj dalej >

22 stycznia 2020

Słabe wiatry dla zielonej energii, czyli polski problem z OZE

Zmiany klimatyczne i debata o przyszłości energetyki zdominowały spotkania szefów państw, m.in. podczas Światowego Forum Ekonomicznego.

c czytaj dalej >

16 stycznia 2020

Laptop w trybie off i tani sprzedawca, czyli jak mniej płacić za prąd

Rząd obiecał zwrot wydatków, jakie polskie rodziny poniosą z powodu wyższych rachunków za energię.

c czytaj dalej >

7 stycznia 2020

Nasz drogi rok 2020: czy klienci zapłacą za droższy prąd dla biznesu?

Wbrew pozorom wiele firm niechętnie przerzuca koszty droższych cen energii na swoich klientów.

c czytaj dalej >

23 grudnia 2019

2019 w branży energetycznej: walka z podwyżkami i łaskawszy czas dla OZE

Ostatnie miesiące to próby zamrożenia opłat za prąd, ale też deklaracja rządu, że zielona energetyka będzie ważnym elementem rozwoju przemysłu.

c czytaj dalej >

19 grudnia 2019

Czy miasta pogrążą się w mroku? Samorządy zapłacą za prąd nawet 60 proc. więcej

Podwyżki cen energii elektrycznej sprawiają, że miasta i gminy szukają sposobów na oszczędności.

c czytaj dalej >